Son yıllarda gelecek nesillere bırakılabilecek yaşananabilir bir dünya için sosyal sorumluluk projeleri bir felsefe haline gelmektedir. Kurumlar, büyük firmalar, hükümet, sivil toplum kuruluşları bu konuya büyük önem vermektedir. Sosyal sorumluluk projeleri ilköğretim seviyesinden üniversite seviyesine  tüm eğitim planları içerisinde yerini almaktadır. Ülkemizde son yıllrda üniversitelerin tüm bilim dallarında sosyal sorumluluk ve topluma hizmet uygulamaları ,eğitim planlamalarında yer almaktadır.

Üzerinde düşünülen yeni üniversiteye giriş sisteminde yurtdışında pek çok prestijli üniversitenin  kabul sisteminde olmazsa olmazı sosyal sorumluluk projeleridir. Peki, neden sosyal sorumluluk projeleri? Çünkü tüm dünya anladı ki gerçek hayatta kişiye lazım olan liderlik, iletişim, toplumsal sorumluluk bilinci fizik, kimya ve matematikle verilmiyor. Bu dersler tek başına bizi hayata hazırlamıyor.

Tamamen öğrenci merkezli olan projemiz  ICT Seagulls proje yarışması kapsamında katıldığımız bir sosyal sorumluluk projesidir. Gönderdiğimiz projenin  kabul edilmesinden mutluyuz.